Türkiye’de ilk 5G böyle görüntülendi

Türkiye’de ilk 5G böyle görüntülendi

Türkiye’de ilk 5G böyle görüntülendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, yerli ve milli 5G teknolojisi için 2023 yılında tamamen vatandaşın kullanıma açılacağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

Türkiye’de telefonda 5G ibaresini göreceğimiz günleri heyecanla beklerken, SDN Kurucusu Hakkı Alkan, İstanbul Havalimanı’nda telefonunda 5G ibaresini yakalayan ilk isimlerden oldu. 

Türkiye’de 5G test süreci başladı

İstanbul Havalimanı’nda 5G sinyalini yakalayan SDN Kurucusu Hakkı Alkan, bu anı Türkiye’de ilk kez paylaştı.

Ülkemizdeki 5G teknolojisi için daha öncesinde yapılan açıklamalara baktığımızda, Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Projesi kapsamında 2022 yılında ilk frekans ihalesinin tamamlanmasının ardından, 2023 yılında ilk 5G sinyalinin vatandaşa gönderilmesi hedefleniyor. Proje lansmanının ise yakın bir tarihte gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Bundan sonraki süreçte ürünlerin ticari şebekelerde kullanımı, test ve entegrasyonları ile ürün geliştirme çalışmalarına devam edilerek, ortak hedefin dünyayla uyum içinde 5G’yi geliştiren ve ilk kullanan ülkelerden biri Türkiye olacak. Ayrıca 5G yeni radyo, çekirdek şebeke, Şebeke Yönetim Sistemi ve Radyolink gibi ürünlerin Ar-Ge süreçleri ve prototipleri de hazırlandı.

02 Mayıs 2021 - 14:05

admin

2.341 views

0 YorumYazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

  Üyeliksiz Sohbet Siteleri

  02 Mayıs 2021

  950 views

  Üyeliksiz Sohbet Siteleri

  Üyeliksiz Sohbet Siteleri Sohbet siteleri, insanların bir araya gelerek belli konular üzerine sohbet ettikleri ve bundan dolayı da arkadaşlık ilişkileri...


Yeni insanlarla sohbet edip, tanışmaya mı ihtiyacın var? O halde hemen sohbet odalarımıza katıl, binlerce insan ile sohbet edip arkadaşlıklar kur.

Neden Biz!

 • Kaliteli
 • Daimi
 • Eglenceli
 • Seviyeli